Preanalitik

  • Yerli ve Milli Sistemler

Çağımızda otomasyon uygulamaları her türlü işletme ve işleyiş için uygulanması zorunlu prosesler halini almıştır. Tıbbi laboratuvarlardaki ekipman ve işlemler; tıbbi alandaki gelişmelere ayak uydurmak, değişen talepleri karşılamak için sürekli olarak değişmeli ve gelişmelidir. Hastanelerde analiz öncesi, analiz ve analiz sonrası süreçler için yeni ve etkili otomasyon sistemleri geliştirilmektedir. Gelecek LTD. olarak uzun yıllardır edindiğimiz otomasyon deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Futurelab Preanalitik Serisi sistemlerimiz ile analiz öncesi numunelerin oluşturulması, hazırlanması ve işlenmesine yönelik süreçlerin tasarımı ve otomasyonu konusunda hizmet sunuyoruz. Bu hizmetler ile laboratuvarınızın performansını iyileştirmeye yardımcı oluyoruz. Analiz öncesi süreçlerinizi otomatikleştiriyor, bu süreçlerdeki insan kaynaklı hataların önüne geçiyoruz. Gelecek LTD, laboratuvarınıza otomasyonun ötesinde verimlilik sunar. Sistemlerimiz sayesinde laboratuvarınız günümüz koşullarına hazır olmanın yanı sıra, yarının artan taleplerini karşılamak için ihtiyaç duyacağı esnekliğe de sahip olur.

Futurelab Preanalitik Sistemleri ile kan alma birimlerinde hasta için gereken tüpleri otomatik olarak barkodlanması ve hazırlanması ve hazır barkodlu tüplerin otomatik olarak hasta ile eşleştirilmesinden, laboratuvarda numune kabulü ve tasniflenmesine, analiz öncesi numunelerin kapaklarının açılarak rackları ile analizör tepsisine dizilmesine kadar otomasyon sağlıyoruz. Cihazlarımız ile hasta bekleme sürelerinin azaltılmasına, sağlık personelinin iş yükünün azaltılmasına, preanalitik hataların önlenmesine, hasta – personel – numune güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyoruz.

Kan alma servisleri ve laboratuvarlarda yeni bir uygulama ve cihaz kurulumu süreçlerinde personel eğitimi büyük önem taşımaktadır. Personelinizin yeni süreç ve teknolojilere uyum sağlaması için eğitmenizde yardımcı oluyoruz. Alanında uzman ve yetkin kadromuz ile yeni süreç uygulamaları ve cihaz kurulumlarımızda personelinize gereken eğitimi veriyoruz.

Ürünlerimiz güvenilir, sağlam, kurulumu ve kullanımı kolaydır . Gelecek LTD, cihaz kurulumlarında deneyimli ve yetkin bir hizmet departmanına sahiptir. Satışını ya da kiralamasını yaptığımız cihazlarımızın tüm kurulumlarını vaktinde ve eksiksiz bir şekilde yapıyoruz.

Sistemlerimizin tüm bakım ve onarımlarını yetkin personelimiz  ya da personelimiz tarafından kapsamlı bir şekilde eğitilmiş yerel temsilcilerimiz aracılığı ile zamanında yapıyoruz.

Tüp Barkodlama

Futurleb L serisi otomatik numune tüpü hazırlama sistemleri HIS/LIS bilgisine göre tüp seçimi, etiketlenmesi ve tüplerin flebotomiste ( kan alma personeli) teslim edilmesi sürecini otomatikleştirir. Bu sistemler sayesinde kan alma noktasındaki manuel hataların önüne geçer.

Geleneksel yöntemde hasta kayıt personeli ya da kan alma personeli hasta kimliğini kontrol ettikten sonra hasta için gereken tüpleri önünde bulunan sporlardan seçip manuel barkod yazıcıdan çıkan barkod etiketlerini doğru tüplere doğru şekilde yapıştırarak hastaya verir. Bu süreçte yanlış hastaya yanlış tüp verilmesinden, hatalı tüp seçimi, hatalı barkodlama ve etiketlemeden, etiketlenmemiş tüpe kan alınmasına kadar birçok insan kaynaklı hata meydana gelebilmektedir. Ayrıca bu yöntem personel verimliliğini azaltarak, kan alma ve hasta bekleme sürelerinin uzatır.

Futurelab L serisi numune tüpü hazırlama sistemleri ile geleneksel yöntemin aksine hasta kimliği tanımlamadan kan alma işlemine kadar olan bütün süreçler otomatikleştirilir. Hasta kayıt personeli ya da kan alma personelinin hasta kimliğini kontrol ettikten sonra sisteme tüp hazırla komutu vermesi yeterlidir.

Sistem HIS/LIS’dan aldığı veriye göre daha önceden kapak rengi ve boyutuna göre tüpler yüklenmiş çekmecelerinden gereken tüpleri otomatik olarak seçer, tüpleri içinde bulunan barkod yazıcı vasıtası ile tüpün üzerinde pencere bırakacak şekilde orijinal tüpün etiketinin üzerine hatasız şekilde etiketler, manuel etiket gerekiyor ise manuel etiket barkod yazıcısından gereken manuel etiketleri keser, ve bütün bu hazırlanmış tüp ve etiketleri otomatik tepsi ünitesindeki tepsilere şekilde düşürerek personelin kullanımına hazırlar.

Nam consectetur metus ipsum, ac vestibulum nisl tempor a. Sed consectetur ante id nunc tempor auctor. Nullam pulvinar ac metus sed faucibus.

Results You
Can Measure

Nam consectetur metus ipsum, ac vestibulum nisl tempor a. Sed consectetur ante id nunc tempor auctor. Nullam pulvinar ac metus sed faucibus. Nulla ut hendrerit ipsum.

130+ Businesses consultated

Suspendisse tempus, enim at convallis maximus, ex ante faucibus lorem

110+ Businesses consultated

Suspendisse tempus, enim at convallis maximus, ex ante faucibus lorem

101+ Businesses consultated

Suspendisse tempus, enim at convallis maximus, ex ante faucibus lorem

150+ Businesses consultated

Suspendisse tempus, enim at convallis maximus, ex ante faucibus lorem

Need More Details?

We are here to assist. Contact us by phone, email or via our social media channels.